
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.3 dB |
Stock: 321
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20390
Ext.Price$0.20390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20390 | $0.20390 |
| 10 | $0.10195 | $1.01950 |
| 50 | $0.09163 | $4.58150 |
| 100 | $0.08235 | $8.23500 |
| 500 | $0.07283 | $36.41500 |
| 1000 | $0.06441 | $64.41000 |
| 3000 | $0.05988 | $179.64000 |
| 5000 | $0.05566 | $278.30000 |
